Pinterest Trafikte Tumblr’ı Solladı

Compete’in yaptığı ölçümlere göre Pinterest bir başarı daha elde etti ve Ağustos ayında tekil ziyaretçi sayısıyla Tumblr’ı geride bıraktı.

Pinterest’in daha fazla trafik almasının başlıca sebebi, kullanıcının bir kez pinlemeye başlayınca dakikalar hatta saatlerce sitenin içinde kaybolmasını sağlayan içeriği. Öte yandan, Tumblr’da kullanıcılar kendi oluşturdukları içerikleri paylaşmayı daha çok tercih ediyorlar. Pinterest 1.5 milyar dolar değer biçildiğinden beri dijital dünyanın gözbebeklerinden biri olsa da Tumblr’ın da uzun zamandır siteyi takip eden ve her geçen gün sayıları artan sadık bir kullanıcı kitlesi var. Her iki platform da dijital reklam verenler için yararlılığa odaklansa da yakından bakıldığında tam olarak kıyaslanabilir pozisyonda olmadıkları söylenebilir.

Compete’in analizine göre her iki platformun hedef kitlesi birbirinden farklı; Pinterest takipçilerinin demografisi ortalama internet kullanıcısınınki ile benzerlik gösterirken Tumblr kullanıcılarının yaş aralığı daha aşağıda. Her iki platform da, kullanıcılara webden, kendi tasarımlarından, fikirlerinden paylaşılabilir site içi içerik yaratma olanağı tanırken aslında kullanıcıların esas isteği içerik paylaşmak. Bu durum da pazarlamacıların işini kolaylaştırıyor.

http://sosyalmedya.co/pinterest-tumblri-gecti/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s