LinkedIn Profilinizi Yönetmek İçin 10 Etkili İpucu

Eğer sosyal medyayla ilişkili bir meslek grubunda yer alıyorsanız veya sosyal ağlarla içli dışlı bir kişiliğe sahipseniz, dijital dünyanın artık sadece paylaşımdan ibaret olmadığını gözlemlemişsinizdir. Geliştirilen karmaşık algoritmalardan oluşan sosyal medya evreninde, neredeyse haftada bir çıkan yeni özellikleri hızlı bir şekilde kavrayarak yönettiğiniz marka sayfasına veya kendi profilinize başarıyla uygulayabilmek kolay değil.

Her ne kadar toplamda binlerce özelliği barındıran sosyal ağlar, kontrol etmesi zor bir ekosistem haline gelmiş olsa da, bazı temel ipuçlarını göz önünde bulundurarak sosyal medyada öne çıkabilirsiniz. Profesyonel iş yaşamında önemli yer tutan ve önemi her geçen gün daha da geliştiren LinkedIn, potansiyelinizi yansıtma bakımından tercih edebileceğiniz, aynı zamanda üretkenliğinizi de ortaya koyabileceğiniz sosyal ağların başında geliyor. Üstelik kedi, bebek ve kahve fincanı fotoğraflarından ibaret sosyal ağ kültürü size göre değilse, LinkedIn’i daha da cazip bulmanız mümkün.

Diğer yandan bilindiği gibi LinkedIn, işletmenizi tanıtabileceğiniz, işinizle ilgilenen kişilere direkt olarak ulaşabileceğiniz, hatta satışa etki edecek stratejiler geliştirebileceğiniz bir ortam sunuyor. Tüm bunlar için 2012 yılında LinkedIn’deki gelişmeleri de içinde bulabileceğiniz ve işinizi geliştirmenize katkıda bulunabilecek 10 ipucuna göz atabilirsiniz.

http://sosyalmedya.co/linkedin-10-ipucu/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s