KOBİ’ler İçin Twitter ‘Hashtag’lerini kullanmanın 5 yolu

Bu yazı, esasen Mashable’ın düzenli olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerde sosyal medya ve teknoloji desteği üzerine makale katkısı yaptığı American Express OPEN Forum’da yayınlanmıştır.

Kendi işletmenize ait bir Twitter hesabı olduğunu varsayarak, sosyal medya stratejinizin bir parçası olarak hashtag’lere de yatırım yapmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Ama eğer ‘hashtag’in ne olduğundan bile emin değilseniz biraz başa saralım. Rakam sembolü (#) ile gösterilen ‘hashtag’, bir kelime ya da söz dizisi ile eşleştirilerek bir dizi işlevi yerine getirmek için kullanılır. Twitter kullanıcıları, ‘hashtag’ler ekledikleri ‘tweet’lerini arama mekanizmaları, sınıflandırma araçları ya da pazarlama taktikleri olarak kullanırlar.

Sizin işletmenizin durumunda, #smallbiz gibi ‘hashtag’ler ya da #nike örneğinde olduğu gibi markanızın adını ‘hashtag’ olarak kullanmayı seçebilirsiniz. Bu, diğer Twitter kullanıcılarının hedeflenen Twitter aramalarında sizin ‘tweet’inizi bulma şanslarını yükseltir.  ‘Hashtag’ler aynı zamanda sizin kendi süreçlerinizi de düzenleyebilir. Örneğin, en yeni Twitter pazarlama hareketinizin bir parçası olarak kullanıcılardan kendi ‘tweet’lerine özgün bir ‘hashtag’ eklemelerini isteyebilirsiniz. Bu hareket devam ederken, ‘hashtag’, ‘tweet’leri kolay arama ve tasnif etme için Twitter.com içerisinde dosyalar.

Şimdi ‘hashtag’ kavramıyla biraz daha haşır neşir olduğunuza göre, bu prensipleri küçük ve orta ölçekli işletmelere uygulayalım. Markanızın ‘hashtag’ stratejisini geliştirmek için bu beş ipucunu takip edin.

http://twitterhaber.com/teknoloji/internet/kobiler-icin-twitter-hashtaglerini-kullanmanin-5-yolu/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s