Foursquare ile Checkin Yapan Başarılı CRM Uygulamaları

Foursquare, lokasyon bazlı sosyal ağ servis olarak gündelik hayatta etkisini tüm dünyada hissettiriyor. Mobil internet kullanıcısı ile lokasyon bazlı web sitesi arasındaki entegrasyonun geldiği son nokta: Foursquare Sistem, şirketlerin artık bütünleşik pazarlama hareketlerinden birey odaklı pazarlama hareketlerine geçişi için oldukça etkili uygulama alanları oluşturuyor.

CRM uygulamaları yani customer relationship management, Türkçe açıklamasıyla müşteri ilişkileri yönetimi için paha biçilmez bir kaynak lokasyon bazlı sosyal ağlar. Sonuç olarak akıllı telefon, mekan, promosyon ve satın alma eylemi entegre olarak gerçekleşebiliyor.

Fourqsuare ortamında şirketinizin markası için neler yapabilirsiniz, ilk önce Campaign sekmesiyle markanızın temel bilgilerini ve hizmet kurallarını oluşturmalısınız. Sonrasında, kampanyaların içeriğini, süresini, şartlarını special sekmesi üzerinden belirleyebilir, uygulama kullanıcılarına sunabilirsiniz.

Etkileşim pazarlaması olarak yapacağınız aktivite, markanıza ve size şunları sağlayacaktır: marka bilinirliği oluşturup, takipçi kazanmak devamında promosyon tanıtımı yapıp, kampanya çeşitleriyle anında satın alma ve uzun vadede pazar payı gelişimi. Gün içindeki check-inlerle (buradayım/buradayız) müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin sosyal hareketlerini istatistikî olarak inceleyebilirsiniz.

http://www.semiyun.com/2012/11/foursquare-ile-checkin-yapan-basarili-crm-uygulamalari/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s