Windows’a Makyaj Yapın

Bir bilgisayardan her zaman öncelikli olarak performansının iyi olması beklenir. Ama aynı zamanda da görsellik açısından iyi olması istenir. Bu iki özelliği aynı anda en iyi şekilde kullanmak için donanımı yüksek olması gerekir.

Windows Xp’yi yavaş yavaş geri bıraktığımız bu günlerde Vista kullanıcılarına performans olarak hayal kırıklığı yaşattı. Hemen ardından Window 7′yi piyasaya süren Microsoft kullanıcıların biraz olsun gönlünü aldı ve performans olarak iyileştirmeler yaptı. Son olarak Windows 8 ile performansa katkı sağlandığı kullananlar tarafından yorumlanıyor.

Bilgisayar kullanıcıları artık 4 çekirdekli ve yüksek performanslı bilgisayarlar ile dış görünüm kadar işletim sisteminin görselliğine de önem vermeye başladılar.

Donanım, görünüm ve performans açısından şüphesiz Mac bilgisayarlar her kişinin hayallerini süslüyor. Fakat fiyat açısından biraz pahalı olduğu için birçok kişi Windows tabanlı bilgisayarları tercih ediyorlar.

Bilgisayarınıza kuracağınız birkaç program ve eklentiler sayesinde inanılmaz değişikler yapabilirsiniz. Bilgisayar donanımlarınız iyi ise uygulayacağınız bu adımlar performansa pek fazla etki yapmıyor.

Tavsiye: Ram’i düşük olan Windows Vista, 7 ve 8 kullanıcıları yeni ram almak yerine flash belleklerinin bir kısmını ek ram olarak kullanabilirler. Bunun için 4 Gb. ve üzeri flash belleğinizi exFat olarak formatlayıp ReadyBoost özelliğini aktif hale getirebilirler.

 

http://www.ercangulcay.com/uygulama/windowsa-makyaj-yapin.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s