Gençler Fizy.Com’u Tercih Ediyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in 2010 yılında verdiği destekle tamamen yasal bir dijital müzik platformu haline gelen fizy.com, müzikseverlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Youth Insight’ın,  Youth Republic  ve Bigu Migu ile ortak gerçekleştirdiği  2012 yılına ait “Gençlik ve Müzik Trendleri Raporu”na göre bulundukları her ortamda ve yaptıkları her iş sırasında müziğin de kendilerine eşlik etmesini isteyen gençler, en çok internetteki müzik paylaşım sitelerinden müzik dinliyor. Gençlerin internette müzik dinlemek için en çok tercih ettikleri platform ise fizy.com. Türkiye’nin en hızlı, en dinamik en çok tercih edilen müzik platformu olduğunu bir kez daha kanıtlayan fizy.com’u özellikle öğrenci gençler daha fazla dinliyor.

340 lise, 319 üniversite ve 638 genç profesyonel olmak üzere toplam 1297 gençle yapılan araştırma ile de Türkiye’de yaşayan gençlerin müzik ve etkinlik konusundaki davranışlarını detaylı bir şekilde ortaya koyuluyor.

Türkiye’nin en popüler yasal ücretsiz müzik platformu

2008 yılından bu yana müzikseverlere hizmet veren fizy.com, kısa sürede Türkiye’nin en popüler müzik arama motoru haline geldi.  Milyonlarca şarkıdan oluşan kataloğuyla Türkiye’nin en büyük ücretsiz yasal dijital müzik platformu da olan fizy.com’da günde yaklaşık 250 bin kişi kişi ayda ortalama 100 milyon şarkı dinliyor. fizy.com Türkiye’de telif haklarına en çok katkı yapan dijital müzik platformları arasında yer alıyor.

http://www.sosyalsosyal.com/gencler-fizy-comu-tercih-ediyor#comment-1264

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s