iOS ve Android Aktivasyon Rekoru Kırdı

iOS ve Android işletim sistemleri arasındaki kullanım oranları savaşı tüm hızıyla süredursun, yurtdışında Noel’in başlaması ile birikte ortaya çok ilginç bir istatistik çıkmış durumda.

Noel dışında normal günlerde günlük ortalama 4 milyon iOS ve Androidcihaz aktif hale getirilirken, Noel’in başlaması ile birlikte bu rakam yüzde 300’ü aşan oranlarda yükselerek günlük 17.4 milyona ulaştı.

Analistler bu durumu cihazların hediye edilmesinin bir sonucu olarak açıklarken, özellikle akıllı telefonların yüzde 80 oranında bu artışa katkı sağlaması da analistlerin sözlerini kanıtlar nitelikte.

Flurry tarafından açıklanan bu raporun kaynağı ise Flurry Analytics adlı sistemi kullanan 250.000’den fazla uygulama. Bu uygulamaların sağladığı tek veri cihaz aktivasyonu da değil.

Gelen verilere göre mobil uygulama indirme rakamları da bir hayli yükselmiş durumda. Flurry, iOS ve Android için toplamda 328 milyon uygulamanın Noel döneminde indirildiğini belirlemiş. Geçtiğimiz yıla baktığımızda bu rakamın 242 milyon civarında olduğunu görebiliyoruz.

Son olarak Flurry‘nin yeni yılın ilk günü yaşanacaklarla ilgili bir iddiası olduğunu da belirtelim. Flurry’e göre yeni yılın ilk gününde uygulama indirme rakamları 1.5 milyarı aşarak 2 milyar barajına dayanacak. Bakalım yeni yıla girdikten sonra bu durum doğrulanabilecek mi?

http://shiftdelete.net/ios-ve-android-aktivasyon-rekoru-kirdi-41976.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s