2012 Sosyal Paylaşım Trendleri

2012 verilerinden yola çıkılarak hazırlanan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. AddThis tarafından yayınlanan infografikte paylaşım platformunun sahip olduğu veriler ışığında 2012′nin sosyal paylaşım trendlerine göz atıyoruz.

1.3 milyar kullanıcının oluşturduğu verilerin incelenmesi sonucunda hazırlanan infografiğe göre 2012′nin paylaşımda yıldızı yine Facebook. Sosyal ağ paylaşımlarından yarısını tek başına domine ederken en büyük gelişimi % 379 bin ile Pinterest yaşamış.

AddThis kaynaklı paylaşımlarda Facebook, Twitter, Pinterest, Reddit ve Google+’da artış yaşanırken MySpace ve Delicious düşüş yaşayan iki servis olarak dikkat çekiyor.

Eğlence kategorisinde bizi PSY, Katy Perry, Rihanna ve Carly Rae Jepsen en çok konuşulan müzisyenler olarak karşılıyor. Süper kahramanlar kategorisinde ise 2012 yılında Dark Knight Rises filmi ile izlediğimiz Batman yer alıyor. Batman hakkındaki paylaşımların %55′i Twitter’da gerçekleşirken ikinci sıradaki Avengers Facebook ve Google+’ta öne çıkmış.

2012′nin en çok konuşulan olaylarının başında Birleşik Devletler seçimleri geliyor. 6 Kasım günü yapılan paylaşımların %16′sı seçimler ile alakalı iken Sandy kasırgası ve Olimpiyatlar yıl içerisinde internet kullanıcıların en çok ilgisini çeken gelişmeler olarak sıralanıyor.

http://sosyalmedya.co/2012-sosyal-paylasim-trendleri/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s