Açın Sosyal Medyayı, Sınav Başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler 3. sınıf öğrencileri Facebook ve Google Hangout’un bir arada kullanıldığı bir final sınavına girdiler. Böylece  Türkiye’de ilk defa eğitim alanında bir sınav Google Hangout ve Facebook işbirliği ile gerçekleştirilmiş oldu. Ama şunu da belirtmek gerekiyor ki Bilgi Üniversitesi öğrencileri bu duruma zaten alışıklar. Geçtiğimiz yıl içinde de öğrenciler Facebook üzerinden sınav olmuşlardı. 

Soruların verildiği videoları izleyen öğrenciler, cevapları ders için açılmış olan Facebook sayfasının özel mesaj bölümüne yazarak final sınavını tamamlamış oldular.

Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Ercüment Büyükşener tarafından gerçekleştirilen bu sınav, Türkiye’de bir ilk olmasının yanı sıra dijital dünyanın da eğitim alanında nasıl bir konuma geldiğinin ve hayatımızdaki inanılmaz öneminin en özel kanıtlarından biri oldu.

Derslerini hem www.sosyalmedyabilgisi.com ‘dan hem de geleneksel yöntemlerle yürüten Büyükşener’in yaptığı yenilikleri ve sosyal medyayı derslerine entergre etmesini heyecanla takip etmeye devam ediyoruz.

http://www.sosyalmedyaport.com/acin-sosyal-medyayi-sinav-basliyor.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s