Gündemi Takip Edebileceğiniz En İyi 5 Mobil Uygulama

Her ne kadar kimilerine göre gazete ile dergilerin yerini tutmasa da özellikle tabletlerle birlikte daha kullanışlı hale gelen haber okuma uygulamaları, günlük veya profesyonel hayatta ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri size kolay ve hızlıca sağlayabilmesi bakımından hayatı kolaylaştırabiliyor.

Üstelik bu uygulamalar kişiselleştirilebilir özellikleriyle kullanıcıların bilgiye ulaşırken aynı zamanda daha çok keyif almalarını da sağlıyor. Dünya çapında piyasaya çıkan binlerce dergi ve gazetenin yanı sıra saymakla bitmeyecek blogların takibi, oluşturacağınız filtre veya kategorilerle bu uygulamalar sayesinde takip etmek mümkün oluyor.

Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu servisler arasında hem popülarite hem de sunduğu özellikler bakımından öne çıkan ücretsiz uygulamaları bir araya getirdik.

Google Currents

Google’ın 2011′in Aralık ayında yayına aldığı Google Currents, yüzlerce dergiye ücretsiz olarak ulaşmanıza imkan tanıyor. Kullanıcılar, anlık olarak değişen arama trendlerinden yükselen haberleri veya beğendikleri blog ve siteleri pratik yoldan Google Currents ile takip edebiliyor.

Zite

Tıpkı Google Currents gibi bir haber okuma uygulaması olan Zite, haberleri dergi formatında kullanıcılara sunmasının yanı sıra kişiselleştirilebilir arayüzüyle ciddi bir hayran kitlesine sahip. Geçtiğimiz günlerde Zite 2.0 adıyla yenilenen uygulamada kullanıcıların habere daha kolay ulaşmaları amaçlanıyor.

Flipboard

Yayın takip etmek için kullanılan en yaygın uygulamalardan biri olan Flipboard, online dergi deneyimi sunan kişiselleştirilebilir arayüzüyle kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. TIME dergisi tarafından En iyi 50 inovasyon, Apple iPad için ise yılın uygulaması seçilen Flipboard, herhangi bir içeriği magazin dergisi kıvamında sunarak okumayı daha eğlenceli kılabiliyor.

News 360

Haberleri farklı kaynaklardan takip etmenizi sağlayan yeni nesil uygulamalardan biri olan News 360, internet üzerindeki 20 binden fazla kaynağı bir araya getiriyor. Kullanışlı bir akış tasarımına sahip News 360, resim ve videolarla birlikte içerikleri özet şeklinde sunuyor.

Pulse

İçerik derleyicisi olarak tanımlayabileceğimiz Pulse, site ekleme özelliğiyle öne çıkıyor. Pulse ile yönetim paneli üzerinde bulunan sayfalara belirleyeceğiniz kategori çerçevesinde yayın yapan siteleri ekleyebiliyor tek bir yerden görüntüleyebiliyorsunuz. Buna ek olara bir Google RSS Reader kullanıcısıysanız aboneliklerinizi Pulse’a  aktarabilirsiniz.

http://sosyalmedya.co/gundemi-takip-edebileceginiz-5-uygulama/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s