12 Adımda Facebook Sayfanızı Geliştirin [İnfografik]

Facebook sayfasına sahip her girişim dev pazarlama bütçelerine sahip şirketler kadar şanslı değil. Özellikle işe yeni başlayan girişimciler uzman profesyonellerden yardım almadan sosyal ağlardaki hesaplarını kendileri yönetmek ve pazarlama stratejilerini belirlemek zorunda kalıyorlar. Bu konuda yalnız kalan girişimcilerin en büyük yardımcısı ise uzmanlar tarafından kaleme alınan kaynak içerikler.

ShortStack tarafından hazırlanan 12 maddelik liste, Facebook sayfalarında dikkat edilmesi gereken konu başlıklarını sunuyor. ‘Yapılacaklar listesi’ formatında yayınlanan infografik, Facebook sayfalarının eksikliklerini görmek veya sayfaların performansını artırmak için yararlı ipuçları sunuyor.

İnfografikte dikkat çekilen noktalar arasında profil fotoğrafının markanın kimliği ile uyup uymadığı, kapak fotoğrafının özellikleri gibi teknik konuların yanında içerik stratejisini oluştururken sorulması gereken 5  soru, yorumlara verilen cevaplar gibi konulara da dikkat çekiliyor.

Facebook’ta sayfa yönetimi konusunda (özellikle bu işte yeniyseniz) daha önce paylaştığımız aşağıdaki infografiklere göz atabilirsiniz.

http://sosyalmedya.co/12-maddede-facebook-sayfanizi-gelistirin/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s