Türk İnternet Sektörünün En Popüler Facebook Sayfaları

Türkiye’deki iş sektörlerinin Facebook karnelerini mercek altına aldığımız yazı dizimize geçtiğimiz hafta finans kuruluşlarını inceleyerek başlamıştıkBoomSocial verilerine dayanarak hazırladığımız listede bu hafta ise internet sektörünü ele aldık.

İnternet sektöründe faaliyet gösteren markaların Facebook sayfalarında gösterdikleri faaliyetler diğer sektörlere oranla öne çıkabileceğini söyleyebiliriz. Zira finans, otomotiv, giyim, spor ve enerji gibi farklı alanlarda kendi ürünlerine yoğunlaşmış firmalara nazaran internet şirketlerinin temel işlevi yine bulundukları alana yönelik içerik üretmek oluyor.

Bu anlamda Facebook’taki en popüler sayfaların içerikleriyle ön plana çıktıklarını görüyoruz. Nitekim ilk 10′da yer alan Facebook sayfalarının 5′ini (%50′si) video içerikler yayınlayan siteler oluşturuyor. Bununla birlikte yemek ve sağlık konularında içerik üreten Facebook sayfalarının da ilk 10′a girdiğini görüyoruz.

İşte karşınızda internet sektöründeki en popüler 10 Facebook sayfası.

Not: BQS (Boom Quality Score), BoomSocial tarafından markaların sayfa performansları için verilen bir puan. Sayfaların büyüme puanı, ileti puanı ve etkileşim puanının ortalaması BQS’lerini belirliyor.  daha detaylı bilgilere ulaşmak için başlıkların üzerine tıklayarak BoomSocial sayfalarına göz atabilirsiniz.

 http://sosyalmedya.co/internet-sektorunun-en-populer-sayfalari/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s