Instagram’ın Sosyal Medya Pazarlamasına Faydaları

Sosyal medya pazarlamada, görsel kullanımının önemi ve faydalarının farkına varıldığından beri, Instagram gibi görsel paylaşım sitelerinin kullanımındaki artış gözardı edilemeyecek kadar büyük. Durum böyle olunca Instagram, kişisel görsel paylaşım sitesi olmaktan çıkıp dijital pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası haline gelmekte hiç geç kalmadı.Günlük trafiği ve paylaşım oranı ile Instagram çok güçlü etkileri olan bir görsel paylaşım platformu.

Instagram’da kendi hashtaginizi yaratarak ürün veya hizmetinizin pazarlamasını yapmanın, kullanıcıların görsellerinize kolaylıkla ulaşabilmesi, hedef kitlenizle  daha kolay, keyifli bir etkileşim kurabilmek ve takipçi profilinizi daha rahat çıkarabilmek gibi faydaları olacaktır. Eğer pazarlama stratejinize uygunsa fotoğraf yarışmaları düzenlemek, etkileşimi artırmak açısından etkili bir uygulama.

Instagram’da, ürünleriniz ve hizmetlerinizden  çalışanlarınıza, müşterilerinizden konferanslara aklınıza gelen her şeyi paylaşabilirsiniz. Böylece hedef kitlenize markanızın kimliğine dair rahatça fikir edinebilecekleri güzel bir kolaj sunabilirsiniz.Ayrıca eğlenceli paylaşımlarla, işinizle ilgili paylaşımları birlikte dengeli kullanarak daha keyifli bir profil yaratabilirsiniz.

Örneğin Ford‘un, Fiesta modeli için hazırladığı, modelin yenilikçi özellikleriyle ilgili farkındalığı arttırma amaçlı bu kampanyasının sonucunda  #Fiestagram hashtagiyle 16.000 fotoğraf paylaşılmış ve marka 120.000 yeni fan kazanmış.

http://1sosyalmedya.com/instagramin-sosyal-medya-pazarlamasina-faydalari.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s