Pinterest’in Yeni Analytics Aracından Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Pinterest’te yer alan markalar geçtiğimiz hafta tanıtılan Web Analytics adlı analiz aracı sayesinde artık sosyal ağdaki performanslarını daha iyi ölçebiliyorlar. Ayrıca yeni analiz aracı ile birlikte markaların sitelerinde yayınlanan içeriklerin paylaşım sayılarını ve içeriklerin ulaştığı topluluğun genişliğini ölçmesi de mümkün oluyor.

Facebook’taki İstatistik aracı kadar kapsamlı olmasa da Pinterest’in kendi analiz hizmetini yayınlaması sadece markalar için değil, aynı zamanda blog yazarları ve diğer küçük işletme ve kuruluşlar için de oldukça faydalı bir adım. Peki Pinterest’in yeni analiz aracından faydalanmak için ne yapmak gerekiyor?

Pinterest Web Analytics’i markanızın pazarlama faaliyetlerinde kullanabilmeniz için öncelikle sayfanızı buna hazır hale getirmelisiniz. Bunun için gerçekleştireceğiniz ilk şey, eğer daha önce yapmadıysanız web sitenizi Pinterest’e doğrulatmak olmalı. Bunun için Pinterest blogunda yer alan “web sitesi doğrulatma” makalesindeki yönlendirmeleri izlemeniz yeterli.

http://sosyalmedya.co/pinterest-analytics-aracindan-nasil-yararlanabilirsiniz/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s