Facebook’ta Paylaşım Sayınızı Artırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Dün sizlere EdgeRank puanını artırmanın yollarındanbahsetmiştik. EdgeRank hesaplamalarını karışık bulan ve daha basit yöntemler ile Facebook sayfalarının performansını artırmak isteyenler için bugün oldukça basit 14 önerinin bulunduğu bir infografik paylaşıyoruz.

Mari Smith isimli yarı ünlü sosyal medya ve pazarlama uzmanının blogunda yer bulan infografik sayfa yöneticilerine paylaşım sayılarını artırmak için neler yapabileceklerini anlatıyor.

İçeriklerin doğal yollarla yayılması için bir numaralı kural olan paylaşımı artırmak için haftada en az beş içeriğin girilmesi gerektiği infografikte belirtiliyor. Paylaşım için en uygun saat diliminin sektörlere göre değiştiğini altı çizilirken örneğin restoranlar için bu dilimin sabah 7 öğlen 12 arası, perakendeciler için ise sabah 8 öğleden sonra 2 arası olduğu dile getiriliyor.

Duymaya alışık olduğumuz klasik öğütlerin de yer aldığı infografikte görsellerin öneminden, dikkat çekici içeriklerin paylaşılması ve içeriklerin uzun olmaması gerektiğinden bahsediliyor. İnfografiğe göre bir metin için en ideal uzunluk 100 – 150 karakter arası. Bu kurala uyan içerikler daha uzunlarına göre %60 daha fazla paylaşılıyor ve beğeniliyor.

Takipçiye değer katacak içeriklerin önemine vurgu yapılan infografikte ayrıca eğlence ve eğitici anahtar kelimelerinin de altı çiziliyor. Bunun yanında içeriklerin yayınlandıkları döneme uymasında da fayda var. Özellikle mevsimler ve hava durumu hakkında paylaşımlar Facebook’ta ilgi görmeyi başarıyor.

http://sosyalmedya.co/facebook-paylasim-sayisinig-artirmanin-yollari/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s