LinkedIn Profilinizi Güçlendirdiniz mi?

LinkedIn, barındırdığı 80 milyonluk üyesiyle, birçok şirket ve birey için popüler bir pazarlama aracı haline gelen dünyanın öncü sosyal ağıdır. LinkedIn ağını hızlıca değerlendirecek olursak önemli birkaç noktanın altını çizelim.

LinkedIn Profiliniz

LinkedIn profiliniz sizi yansıtan çevrimiçi (online) bir kesittir. Bu yüzden de yenilenip tamamlanılmaya ihtiyacı vardır. Tamamlanması gereken bazı detaylar şunları içerir:

  • Profil özetiniz
  • Şu anki iş pozisyonunuz
  • Geçmişte sahip olduğunuz diğer iş pozisyonları
  • Eğitim durumunuz
  • Uzmanlık alanınız
  • En az 3 öneri

Profilinize temiz ve profesyonel görünümlü bir fotoğrafını eklemeyi unutmayın. İyi bir fotoğraf sadece kişiliğinizi ortaya koymayacaktır, ayrıca markanızın görünümünü de yansıtacaktır.

Anahtar Kelimelerinizi Seçin

Birçok profesyonel ve işletmeler en iyi yeteneği tanımak için LinkedIn kullanıyor. Bu yüzden hangi anahtar kelimelerle tanınmak istediğinizle ilgili düşünmeniz gerekiyor. Hangi anahtar kelimenin yeteneğiniz için en uygun olduğunu öğrenmek için bazı araştırmalar yürütün ve bu kelimelerin göze çarpacak şekilde profilinizde görünüp görünmediğinden emin olun. Sizi tanımlayan anahtar kelimeler sayfanıza yüksek bir geri bildirim ve görüntülenme imkanı kazandıracaktır.

Özgün Kaynak Adresi Ekleyin

İsminizin LinkedIn adresinizde görünüp görünmediğinden emin olun. Böylelikle arama motorlarının yanı sıra LinkedIn arama çubuğunda da görüneceksiniz. Değişiklikler yapmak için profili düzenle bölümüne girin. Bağlantıyı düzenleye tıklayın ve kendi isminizi adrese ekleyin. Eğer yaygın bir isme sahipseniz isim ve soyisminiz arasına bir kısa çizgi veya boşluk eklemeyi düşünebilirsiniz.

Tüm İş Deneyim Geçmişinizi Ekleyin

İş geçmişinize ait detaylara mutlaka değinin. Eksiksiz bir geçmiş yeteneklerinizi daha açık bir şekilde yansıtır. Derecenizi geliştirmek için hedeflenen anahtar kelimelere yer vermeyi unutmayın. Dijital özgeçmişinizi oluşturmanıza yardımcı olabilecek birçok ücretsiz online şablon bulabilirsiniz. Bir kere tamamlandığı an, özgeçmiş profilinize aktarılabilir.

LinkedIn Uygulamalarından Yararlanın

Piyasada bulunan birçok uygulamadan birini kullanarak LinkedIn deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Events ve TripIt uygulamaları, sıkça seyahat eden ve deneyimlerini paylaşmak isteyen insanlar için kullanışlı iki uygulamadır. Twitter veya blog hesabı olan kişiler, LinkedIn profillerine gönderilerini eklemek için WordPress veya Blog bağlantısını kullanabilir. Sunumlarını başka kişilerle paylaşmak isteyen kişiler de Slideshare uygulanmasından yararlanabilir.

Tavsiyeler

Diğer profesyoneller üzerinde iyi bir izlenim bırakmak için, profilinizde olumlu önerilere yer verdiğinizden emin olun. Daha önce birlikte çalıştığınız kişilerle irtibata geçin ve sizin çalışma prensipleriniz hakkında sizi tavsiye eden yazılar yazmalarını isteyin. Ne kadar çok öneri sahibi olursanız, profiliniz o kadar güvenilir bir hal alır. Diğer kişilere olumlu öneriler sunmayı da unutmayın.

http://www.sosyalmedyaport.com/linkedin-profilinizi-guclendirdiniz-mi.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s