Proje yönetimi dünyasına yeni bir ürün: Basecamp Personal

Sizlere daha önce dünyada en çok kullanılan proje yönetimi araçlarından biri olan Jira’dan bahsetmiştik. Pazardaki bir diğer önemli oyuncu da 37signals isimli, Chicago/ABD merkezli bir şirketin sahibi olduğu Basecamp.

Şu an bünyesinde 7 bin 123 farklı şirketi barındıran Basecamp, proje yönetimi ve iş akışı çözümleri sunuyor. 37signals’in diğer uygulamaları (Highrise,Campfire…) ile de uyumlu olarak çalışan Basecamp’de projelerinizi ve takımınızı yaratabilir, dosya paylaşımı yapabilir ve ayrıca ortak takvim gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Kullanıcılardan gelen en yoğun talebe cevap: Basecamp Personal

Basecamp Personal ise internet dünyasının meşhur şirketlerinden 37signals tarafından henüz yeni duyurulan bir servis. Adından da anlayabileceğiniz gibi kişisel çözümler sunan serviste, yaratmak istediğiniz her proje için bir defaya mahsus olmak üzere 25 dolar ödüyorsunuz. Basecamp’in en düşük modelinde aylık 20 dolar ödemeniz gerektiğini tam da bu noktada hatırlatmış olalım.

37signals CEO’su yaptığı açıklamada 2004 yılında piyasaya çıkan Basecamp için kullanıcılardan gelen en büyük taleplerden birinin kişisel, okul veya kar amacı gütmeyen küçük projelerin yönetiminde yaşanılan sıkıntı olduğunu söyledi. Bu arada Basecamp ile Basecamp Personal kıyaslaması yapmak isteyenler için hemen aşağıda güzel bir tablo mevcut.

http://www.webrazzi.com/2013/01/23/basecamp-personal/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s