Twitter’a Reklam Verin!

Twitter bu yaz hiç boş durmadı! Neredeyse her gün bir yeni özelliğini sizlerle paylaştığımız platform, reklam vermek isteyenlere yardımcı olacak sayfasını da kullanıma açtı. Her 3 Twitter kullanıcısından 2’sinin Twitter’dan etkilenerek satın alma işlemi gerçekleştirdiğini ve markaların %87’sinin Twitter’da reklam vermeyi düşündüğünü hesaba katarsak şirketin bu konuda yoğun şekilde çalışıyor olması pek şaşırtıcı olmaz.

Twitter’da reklam vermek zor değil!

İşte Twitter’da reklam vermek için doldurulması gereken kısa form! Bütçenizi, hangi zaman aralığında reklam vermek istediğinizi, ülkenizi ve iletişim bilgilerinizi girmeniz yeterli. İsterseniz daha detaylı bilgi de verebilirsiniz.

Tahmini aylık bütçenin en az 7,500 TL olarak seçilebiliyor olması, platformun küçük ve orta ölçekli işletmeleri değil, daha zengin şirketleri ve markaları hedeflediğini gösteriyor. Bu noktada, Facebook’tan da ayrılıyorlar.

Üç opsiyondan birini seçin!

Twitter’ın reklam seçenekleri sponsorlu hesaplar, sponsorlu tweetler ve sponsorlu gündem olarak üçe ayrılıyor.

Sponsorlu Hesaplar: Sizi takip eden kişi, söyleyeceklerinizi merak ediyor demektir ve sponsorlu hesaplar takipçilerinizin sayısını arttırmak için etkili. Markanızla ilgilenme ihtimali yüksek olan kişilerin “Kimi takip etmeli” bölümünde sponsorlu hesaplar özellikle belirtiliyor.

Sponsorlu Tweetler: Sponsorlu tweetler, onlara tanımladığınız anahtar kelimelerden birini arayan kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu sayede, mesajınız sizi takip etmeyen kişilere de ulaşabiliyor. Sponsorlu tweetlerin maliyeti retweet edilme, verilen yanıtlar ve favorilere eklenme sayısına göre belirleniyor.

Sponsorlu Gündem:  Gündem sıralamasının tepesindeki yerinizi alıp herkesin gözünün önünde olmak için etkili bir yöntem. Kullanıcıların sponsorlu gündeminize tıkladığında ulaştıkları sayfada ise sponsorlu tweetleriniz onlari karşılar.

Reklamlarınız işe yarıyor mu?

Twitter sunduğu iki katmanlı analiz aracı ile reklamlarınızın etkisini ölçmenize yardımcı oluyor.

Sponsorlu Tweetler, Gündem ve Hesaplar için Gösterge Tablosu: Üç tablo da kampanyanızın önemli ölçümlerini gerçek zamanlı olarak gösterir: Retweet, tıklama, cevap ve takip adetleri…

Zaman Çizelgesi: Twitter’daki bütün aktivitenize genel bir bakış sağlar. Her bir tweetinizin (hem normal, hem sponsorlu) performansını görebilirsiniz.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s