Instagram’daki En İyi Türk Markaları

Dünyada birçok marka Instagram‘ı bir pazarlama platformu olarak kullanıyor. Instagram’a özel kampanyalar yapan ve diğer sosyal ağlarda yürüttükleri kampanyalarda da Instagram desteğini kullanan markalar böylelikle etkileşim sayılarını artırırken ürün ve hizmetlerini daha farklı bir kitleye ulaştırma şansı yakalıyorlar. Bu da satışlarını olumlu anlamda etkiliyor.

Haziran ayında 15 saniyelik video paylaşma özelliğinin de eklenmesiyle markalar için kampanya yaratma, teaser yayınlama konusunda daha yaratıcı ve etkin bir platform haline gelen popüler uygulama şimdi de reklam yayınlamaya başlayarak markalar için cazip bir platform olduğunu kanıtladı. Henüz kısıtlı bir reklamverenin kullandığı Instagram’ın reklamları şimdiden büyük bir etkileşim yaratmış gözüküyor. Zira Instagram CEO’su Kevin Systrom’un açıkladığı üzere Instagram reklamlarının %5′i beğeniye dönüşüyor.

Global markalar için durum böyleyken Türkiye’de de Instagram bir dijital pazarlama platformu olarak henüz yavaş yavaş oturuyor. Daha çok Facebook ve Twitter kampanyalarına yoğunlaşan Türk markaların global markalar kadar Instagram’da aktif olduğunu söylemek biraz zor. Ancak özellikle e-ticaret ve tekstil markalarının Instagram’ı aktif olarak kullanarak etkileşimlerini artırdıklarını gözlemlemek mümkün. Çoğu önemli Türk markasının henüz Instagram hesabı açmamış olması, açmış olanlarının da aylar önce paylaştıkları birkaç içerik sonrasında sessizliğe gömülmesi biraz hayal kırıklığı yaratsa da markalarımızın ilerleyen zamanlarda Instagram üzerinde daha aktif olacaklarını umuyoruz.

Bundan yola çıkarak Instagram’ı bir pazarlama platformu olarak en iyi kullanan Türk markalarını sizin için derledik.

http://sosyalmedya.co/instagramdaki-en-iyi-turk-markalari/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s